Projekt Dofinansowany Ze Środków Programu Rządowego Na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych Na Lata 2014-2020


Konkurs patriotyczny dla seniorów

Patriotyczny Głos Seniora – Śladami Niepodległej Pasjonujesz się historią swojej ulicy? Pamiętasz o bohaterach i miejscach niedocenionych? Ocal ich od zapomnienia i opowiedz ich historię.
Wyszukaj w swojej okolicy miejsce związane z walką o niepodległość. Może być ono dedykowane znanemu albo zapomnianemu bohaterowi lub wydarzeniu. Może to być nazwa ulicy, skweru, pomnika lub parku. Napisz, w jaki sposób wiąże się z walkami o niepodległość. Podziel się swoimi skojarzeniami i wspomnieniami.
Prosimy o zdjęcie tego miejsca z własnym, autorskim opisem związanej historii. Opisz, jakie ma znaczenie dla Ciebie, rodziny lub lokalnej wspólnoty.
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. Tekst nie powinien przekraczać 6 tys. znaków (około dwóch stron formatu A4), a zdjęcia powinny być zapisane w formacie jpg lub png o maksymalnej rozdzielczości 300 dpi, czyli ok. 1 Mb.
Prosimy przesłać materiały w formie elektronicznej na adres patriota@manko.pl do dnia 15 września.
Jeśli chcą Państwo udostępnić papierową fotografię, prosimy o przesłanie jej na adres redakcji: Stowarzyszenie Manko, al. J. Słowackiego 46/30, 30-018 Kraków z dopiskiem na kopercie „Śladami Niepodległej” do 15 września.