Projekt Dofinansowany Ze Środków Programu Rządowego Na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych Na Lata 2014-2020


Echa warsztatów międzypokoleniowych w Olszynach

Wczorajsze warsztaty upłynęły w miłej i rodzinnej atmosferze. Uczestniczyły w nich 22 osoby. Rozpoczęliśmy powitaniem, informacją o Was, czyli Stowarzyszeniu “IMPULS” i źródle dofinansowania.
Wprowadzeniem w dawne klimaty był wiersz – zapytania pt.”Opowiesz nam babciu..”, który przeczytała  przedstawicielka młodego pokolenia. Następnie seniorka , opowiedziała , jak u niej w domu przygotowywano się do Świętach Bożego Narodzenia. Wyrecytowała również wiersz,  o tematyce świątecznej. Potem z wielkim zapałem wszyscy zabrali się do pracy. Zaprosiłyśmy również młodszą osobę, która wyrabia różne  “cudeńka” z bibuły i nie tylko. Służyła nam radą i  chętnie włączyła się w nasze “bibułkowe robótki”. Było dużo wspomnień,  opowiadań i śpiewania starych piosenek. Młodzież także włączała się w śpiew.
Po ok. dwóch godzinach, nikt nie chciał jeszcze kończyć warsztatów i to jest dla nas budujące, a zarazem  dowód na to, że jest sens tworzenia takich warsztatów i łączenia pokoleń.
Warsztaty kończyliśmy miłym akcentem: wzajemnym podziękowaniem, to było piękne!
Warsztaty realizowane w ramach inicjatywy “Z tradycja pod rękę, z bibułą w tle w międzypokoleniowych Olszynach” realizowanej przez seniorki z Olszyn w ramach projektu “Kultura Seniora”.
Projekt dofinansowany przez Województwo Małopolskie.
Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Sympatyków Babic IMPULS we współpracy z Gminą Babice.